Hej
Gräsplaner kommer att vara stängda i början på nästa vecka, dvs det blir ingen träning på måndag 17/4. De hoppas att de kan öppna planerna på onsdag 19/4, men som sagt det beror på väder, temperatur osv... så håll utkik för sena ändringar.
Hälsningar Tränarna
Det blir ingen träning på måndag 18/4 Annandag Påsk, då fotbollsplanerna är avstängda för träning.
Trevlig Påsk önskar tränarna
Träningen idag den 4/4 ställs in pga den hårda vinden/stormen. Alla fotbollsplaner är stängda. Vi hoppas på en bättre premiär för utomhussäsongen nästa måndag 11/4
mvh tränarna
Ingen träning på sön 3/4!
Utomhussäsongen börjar mån 4/4 kl 18-19 plan 7.
Kläder efter väder, vattenflaska, alltid benskydd och gärna fotbollsskor med dubbar då det blir halt i gräset. Varmt Välkomna hälsar Tränarna!
Nu börjar inomhussäsongen! From vecka 40 så börjar vi träna inne på Söndagar kl 13.45-14.45. Första tillfället blir 10 okt, ingen träning måndag 4 oktober.
Lovuppehåll v44 den 7 nov och sista träningen för året blir 12 dec. Tänk på att ta med skor för användning inomhus
Mvh Tränarna